1. Planeeri – Mõelge läbi (vajadusel tehke joonis) kuhu tuleks asetada piirde- ja juhtkaablid, sealjuures millised objektid vajaksid kaabliga väljapiiramist. Kuhu paigutada laadimisjaam nii, et sellele oleks tagatud vajaminev ruum (soovituslikult Jätke laadimisjaama ette vähemalt 3 m vaba ruumi, laadimisjaamast paremale ja vasakule vähemalt 1,5 m). Veenduge, et toiteallikal ei oleks ohtu jääda vee alla. Vajadusel niitke muru madalaks enne paigalduse alustamist ja täitke ebatasasused/augud.
2. Paigalda – Kui paigaldate kaabli maa peale klambritega, veenduge, et kaabel ei jääks liiga lõdvalt ega tekiks kaablile vigastusohtu. Kui soovite lähitulevikus muru õhutada, on soovitatav paigaldada kaabel maa alla, tehes näiteks labidaga soone ette. Kaabli kaugus aiast ja objektidest sõltub konkreetsetest oludest, kuid üldreegel näeb ette:
3. Seadista – Edukast paigaldusest ja tervest ringisinaalist annab märku laadimisjaamas olev indikaatortuluke, kui see põleb ühtlaselt (roheliselt), on kaabel terve ja signaal olemas. Tehke vajalikud seadistused ja kalibreerimised, kasutades masina menüüfunktsioone. Seadistage päevad ja kellaajad mil masin töötab, korrigeerige vajadusel lõikekõrgus sobivaks, muutke ja seadistage PIN kood ning soovikorral alarm ja selle kestus. Seadistage muru katvus vastavalt aia liigendatusele – Enamuste mudelite puhul saab seadistada kuni kolm kaugpiirkonda, mille abil juhitakse robotniiduk tööpiirkonna kaugemate aladeni. Keerukates aedades, kus on näiteks palju kitsaste käikudega ühendatud alasid, saab seadistuste muutmise abil niitmistulemust märkimisväärselt parandada.