fbpx

Robotniiduki paigalduse ABC!

Ei pea olema golfimuru!
veebruar 19, 2019

1. Planeeri – Mõelge läbi (vajadusel tehke joonis) kuhu tuleks asetada piirde- ja juhtkaablid, sealjuures millised objektid vajaksid kaabliga väljapiiramist. Kuhu paigutada laadimisjaam nii, et sellele oleks tagatud vajaminev ruum (soovituslikult Jätke laadimisjaama ette vähemalt 3 m vaba ruumi, laadimisjaamast paremale ja vasakule vähemalt 1,5 m). Veenduge, et toiteallikal ei oleks ohtu jääda vee alla. Vajadusel niitke muru madalaks enne paigalduse alustamist ja täitke ebatasasused/augud.

2. Paigalda – Kui paigaldate kaabli maa peale klambritega, veenduge, et kaabel ei jääks liiga lõdvalt ega tekiks kaablile vigastusohtu. Kui soovite lähitulevikus muru õhutada, on soovitatav paigaldada kaabel maa alla, tehes näiteks labidaga soone ette. Kaabli kaugus aiast ja objektidest sõltub konkreetsetest oludest, kuid üldreegel näeb ette:

  • kaabel paigaldatakse kõrgema takistuse korral, näiteks aed (vähemalt 5 cm kõrge) 35 cm kaugusele
  • Madala süvendi korral, näiteks lillepeenar (1-5 cm kõrge), 30 cm kaugusele
  • Samal tasapinnal sillutiste korral võib robotmuruniidukil lasta veidi üle teeserva liikuda. Piirdekaabel tuleks sel juhul paigaldada 10 cm kaugusele

3. Seadista – Edukast paigaldusest ja tervest ringisinaalist annab märku laadimisjaamas olev indikaatortuluke, kui see põleb ühtlaselt (roheliselt), on kaabel terve ja signaal olemas. Tehke vajalikud seadistused ja kalibreerimised, kasutades masina menüüfunktsioone. Seadistage päevad ja kellaajad mil masin töötab, korrigeerige vajadusel lõikekõrgus sobivaks, muutke ja seadistage PIN kood ning soovikorral alarm ja selle kestus. Seadistage muru katvus vastavalt aia liigendatusele – Enamuste mudelite puhul saab seadistada kuni kolm kaugpiirkonda, mille abil juhitakse robotniiduk tööpiirkonna kaugemate aladeni. Keerukates aedades, kus on näiteks palju kitsaste käikudega ühendatud alasid, saab seadistuste muutmise abil niitmistulemust märkimisväärselt parandada.

  • Põhjalikuma info paigalduse kohta leiate vastava masina kasutusjuhendist. Kui soovite, et selle töö teeks Teie eest spetsialist, võtke ühendust Ruudi meeskonnaga.
  • PS! Meie meeskond teostab paigaldusteenust spetsiaalse kaablimasinaga, mis paigutab kaabli koheselt maa alla, nii jääb tulemus visuaalselt ilusam ja väheneb oluliselt kaabli vigastusoht.
  • Väärt infot ja tugimaterjali leiad ka meie abimehe sektsioonist: